Pomimo, iż stopy są tak istotne dla naszej egzystencji to wciąż są one najmniej zadbaną częścią ciała, a w rzeczywistości to właśnie one są odzwierciedleniem naszego stanu zdrowia i wpływają na naszą aktywność ruchową.

Z badań wynika iż Polacy, często zaniedbują swoje stopy, ukrywając wstydliwe, krępujące, zwykle bolesne problemy w bucie. Mentalność naszego społeczeństwa sprawia, że nie odczuwamy potrzeby pielęgnacji stóp, aż do momentu odczuwania silnych dolegliwości bólowych, dlatego tak ważne jest uświadomienie ludziom faktu ,iż stopy stanowią jedną z ważniejszych części ludzkiego ciała, a profilaktyka może zapobiec często bardzo poważnym powikłaniom.

Podologia to dziedzina nauki, której zakres obejmuje diagnostykę, postępowanie zachowawcze oraz profilaktykę w obrębie kończyn dolnych. Zadaniem podologa jest przeciwdziałanie powstawaniu zmian chorobowych w obrębie stóp, pomoc w przeprowadzaniu terapii w przypadku już istniejących dolegliwości oraz poradnictwo ogólne i indywidualne w zakresie noszonego obuwia, codziennej higieny, stosowanych kosmetyków, gimnastyki stóp itp.

Jedną z najważniejszych cech podologii jest kompleksowe świadczenie usług polegające na medycznej ocenie problemu, podjęciu leczenia(często we współpracy z lekarzem) i doborze odpowiednich zabiegów. 

Różnica między zabiegami podologicznymi  a pedicurem klasycznym wykonywanym w gabinetach kosmetycznych, polega na tym, że kosmetyczka zajmuje się pielęgnacją stopy zdrowej, a podolog prócz pielęgnacji stopy zdrowej również zajmuje się rozwiązywaniem problemów na stopach (stopa cukrzycowa, odciski, modzele, grzybice stóp, wrastające paznokcie, wady ustawienia stóp, dolegliwości bólowe stóp itp.). Zabiegi te służą profilaktyce, przywracają i poprawiają zdrowie osób korzystających z tych usług. Wielokrotnie bez ich wykonania osoby te nie mogłyby chodzić.

 

REJESTRACJA:

kontakt

CENTRUM MEDYCZNE
ul. Wrocławska 29/113 59-220 Legnica
tel. 691 291 011 
 
otwarte od poniedziałku do piątku
w godzinach dostosowanych do potrzeb klientów

Ostatnie wpisy klientów:

Najpopularniejsze artykuły: